+420 603 429 190 | juniorcamp@zivohost.cz

juniorcamp nová živohošť

Aktivity v kempu a okolí

Juniorcamp Nová Živohošť nabízí kromě ubytování v chatkách a apartmánech různé aktivity aktivity v kempu a okolí.

Ceny pronájmů sportovního vybavení

Tenis - antukový kurt

100 Kč / hod.

Tenis - asfaltové hřiště

80 Kč / hod.

Tenisová raketa

35 Kč / hod.

Stolní tenis (pouze stůl)

30 Kč / hod.

Stolní tenis (stůl + 2 pálky)

50 Kč / hod.

Minigolf (1x hůlka + 1x míček)

40 Kč / hod.

Zapůjčení míče k aktivitám

30 Kč / hod.

Tobogán (za příznivého počasí)

zdarma

sportovní vybavení pro vodní sporty

Aktuální ceny půjčování lodiček, kánoí, motorových člunů, šlapadel a jiných zařízení pro vodní sporty naleznete u našich partnerů provozujících půjčovnu, a to na www.pujcovna-slapy.cz

Koupání a provozování veškerých sportů, her a ostatních činnost v Juniorcampu Nová Živohošť je pouze na vlastní nebezpečí!

Další aktivity v okolí kempu

plavba parníkem

Společnost Quarter, provozuje osobní lodní dopravu v rekreační oblasti přehradních jezer, Slapského a Kamýckého, kterým se přezdívá pražské moře. Zhruba třicet kilometrů od hlavního města najdete ráj milovníků vodních sportů, rybářů, vodních i pěších turistů a rekreantů. Čeká na Vás řada hotelů, autokempů , tábořišť, restaurací, občerstvení a především přírodních i historických krás, které lákají k vidění. Plavby na lince Přehrada Slapy - Solenice a zpět jezdí o prázdninách ve dnech úterý, čtvrtek, sobota. V jednom směru přibližně čtyřhodinová jízda dlouhá dvaapadesát kilometrů se zastávkami v šestnácti přístavištích, s proplutím zdymadla v Kamýcké přehradě. V Solenicích, obci pod Orlickou přehradou, je tříhodinová přestávka s připojením na motorovou loď, která jede po Orlické přehradě až na zámek Orlík a zpět.

Diskotéky na lodi V hlavní sezóně několikrát týdně od 18 do 24 hodin, plavba s hudbou po Slapském jezeře. Více informací naleznete na www.lodnidopravaorlikslapy.cz.

Konopiště

Původně hrad z konce 13. století, který byl v 16. století přestavěn. Podstatné úpravy byly provedeny v 18. století. Dnešní podoba zámku vznikla přestavbou na přelomu 19. a 20. století, kterou dal provést František Ferdinand d'Este. Na ploše barokní zahrady byla vybudována tzv. Růžová zahrada se skleníky.

Expozice: Zámecké salony jižního křídla (reprezentační místnosti s loveckou chodbou s trofejemi a střelnice), zámecké salony severního křídla (nejstarší část zámku s obytnými místnostmi, zbrojnice, kaple), soukromé pokoje Františka Ferdinanda (obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda ve 3. patře zámku), muzeum sv. Jiří - (monotématická sbírka Františka Ferdinanda), střelnice FF - zbudovaná v r. 1900, skleníky - teplomilné a tropické rostliny.

Doplňkový program: ukázky sokolnictví, procházka parkem, Růžovou zahradou, kolem zámeckého rybníka, hradní příkop s výběhem pro medvědy Mášu a Kazimíra, o sobotách a nedělích v červnu září minikoncerty a nádvoří zámku, svatební obřady v prostorách jižního křídla zámku.

Rozhledna Drahoušek

Betonová rozhledna o výšce 47 m, nejvyšší vyhlídková plošina je ve výšce 32 m, na kterou se dostanete po 167 schodech. K rozhledně se nejlépe dostanete, když dojedete do Neveklova u Sedlčan, odkud podle směrníků na rozhlednu zabočíte na úzkou asfaltovou silničku, která Vás po chvíli zavede k parkovišti, kde necháte auto a podle další cedule pokračujete asi 300 m, až dojdete k rozhledně.

Vláček Konopiště

K dispozici jsou tři turistické vláčky s kapacitou 100 osob. Hlavní trasa, nejvíce využívaná, je dlouhá 2 km a trvá cca 15 min. Vede z centrálního parkoviště, zámeckým parkem, po hrázi konopišťského rybníka a okolo Růžové zahrady k zámku Konopiště.

Zámek Dobříš

Zámek patří mezi nově zpřístupněné památkové objekty naší republiky. Návštěvnické veřejnosti byly otevřeny cenné interiéry, zahrnující vedle reprezentativních sálů také hostinské pokoje s hodnotnými uměleckými sbírkami a nábytkovým mobiliářem. Zároveň se zámkem byla přebudována a upravena také zahrada, která patří mezi nejkrásnější tzv. francouzské zahrady v Čechách. Je doplněna řadou sochařských děl z dílny Ignáce Františka Platzera. K hodnotným interiérům patří zejména sál, ale také knihovna, jídelna a gobelínový pokoj. Od roku 1998 je zámek opět majetkem rodiny Colloredo-Mannsfeldů.

Město Benešov

Nejbližším městem je Benešov u Prahy s rozlohou 1503 km2. Rozkládá se mezi středním tokem Sázavy a Vltavy. Okolí tvoří členitý a lesnatý terén s mnoha rybníky. Nadmořská výška se pohybuje od 200 do 700 m n/m. V okrese je 367 kulturních památek, z nichž nejznámější je zámek Konopiště s rozlehlým parkem, který pochází z přelomu 13. a 14. století a v 16. století byl přestavěn na barokní zámek.

Další pamětihodnosti jsou zámek Jemniště a Dobříš, hrad Český Šternberk a vzdálenější Karlštejn.

Doporučujeme navštívit také muzeum zlata v Jílovém u Prahy, Vojenské technické muzeum v Lešanech nebo muzeum motocyklů v Netvořicích.

Farma Heroutice

Farma se nachází v nádherném prostředí Neveklovských rybníků a Slapské přehrady, nedaleko městečka Neveklov. Nabízí různé možnosti aktivního odpočinku. Vysoký standard služeb s dobrým zázemím - vysoký počet zkušených koní i pro začátečníky, profesionální personál, ubytování, restaurace, od zimy 2001 již 2 kryté jízdárny, z nichž velká hala splňuje závodní parametry.